+48 509 141 080

Pytania i odpowiedzi

  • JAK PRZEBIEGA BADANIE?

    Badanie ortoptyczne rozpoczyna się od wywiadu przeprowadzonego razem z pacjentem i jeśli to niepełnoletni pacjent to także z jego opiekunem prawnym. Już od wejścia ortoptystka obserwuje pacjenta (postawę ciała, ciekawość na otaczający świat, spostrzegawczość...). W tym czasie, w szczególności mały, często nieufny pacjent zapoznaje się z miejscem i ze specjalistą, który wyjaśnia przebieg badania. W zależności od wywiadu i możliwości i wieku pacjenta przeprowadzane procedury dostosowywane są do danej sytuacji. Po badaniu, omawiana jest diagnoza i zalecenia dla pacjenta.

  • CZY PODAJEMY KROPLE ROZSZERZAJĄCE ŹRENICE?

    Nie, podczas badania ortoptycznego nie podajemy kropli rozszerzających źrenice, gdyż nie dokonujemy pomiaru refrakcji oka oraz nie badamy dna oka. Są to badania przypisane tylko lekarzom okulistom.

  • JAK WYGLADA TERAPIA?

    W zależności od ustalonej diagnozy, wieku i możliwości pacjenta, dostosowywany jest czas, częstotliwość i przebieg terapii.

  • CZY RODZIC JEST Z DZIECKIEM NA BADANIU?

    Podczas badania diagnostycznego niepełnoletniego pacjenta, ważne by przy badaniu był jego opiekun prawny.

  • CZY PO BADANIU PACJENT OTRZYMUJE INFORMACJĘ PISEMNĄ DOTYCZĄCĄ WYNIKU BADANIA?

    Tak, po przeprowadzeniu badania pacjent otrzymuje zaświadczenie wystawione przez specjalistę.

  • DLACZEGO WAŻNA JEST CIĄGŁOŚĆ TERAPII?

    Terapia wzroku podobnie jak każda inna terapia ma ustalone cele. Ważne by zostałe one osiągnięte, a następnie utrwalone. Często utrwalanie terapii może być prowadzone w domu, pod okresową kontrola ortoptystki

  • KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ Z DZIECKIEM NA BADANIE?

    Zawsze kiedy widzimy coś niepokojącego jeśli chodzi o wzrok czy rozwój dziecka.

  • NAJPIERW OKULISTA, CZY ORTOPTYSTA?

    To zależy od przypadku. Okuliści i ortoptyści ściśle ze sobą współpracują i często do prawidłowego prowadzenia pacjenta potrzebna diagnoza obydwu specjalistów.

  • JAK NAJLEPIEJ UMAWIAĆ SIE DO PAŃSTWA NA WIZYTĘ?

    Preferuję kontakt telefoniczny. Dzięki temu już wstępnie przeprowadzam wywiad, dzieki czemu możemy ustalić pilność i odpowiedniego specjalistę. Jeśli nie mogę odebrać telefonu, to oddzwaniam. Zawsze też można wysłać wiadomość sms, wówczas również oddzwaniam.

  • CZY WYSTAWIA PANI ZAŚWIADCZENIE? JEŚLI TAK TO ILE KOSZTUJE.

    Oczywiście po każdym badaniu wystawiam zaświadczenie i po odbyciu serii ćwiczeń. Wówczas zaświadczenie nie jest dodatkowo płatne. Jeśli natomiast pacjent życzy sobie dodatkowej dokumentacji wówczas koszt takiego zaświadczenia wynosi 50 zł.

Gabinet nieczynny:

31.10- 11.11

Logotyp OrtoEye

Zapraszamy po przerwie urlopowej

This will close in 0 seconds