+48 509 141 080

O mnie

Gabinet Ortoptyczny OrtoEye

mgr inż. Magdalena Rogowska- Roszczyk dyplomowana ortoptystka (NO 8614002), refrakcjonista, dyplomowany optyk.

Nazywam się Magdalena Rogowska-Roszczyk. Od 2004 roku jestem związana z branżą okulistyczno-optyczną. Poszerzając wiedzę, skierowałam swoją drogę ku terapii wzrokowej dzieci i młodzieży, zdobywając dyplom ortoptystki w 2014r.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w korekcji wad wzroku i doboru pomocy optycznych, szkoląc się pod okiem doktora Andrzeja Styszyńskiego. Od wielu lat współpracuje z lekarzami- strabologami , odbywając praktyki w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie i wielu prywatnych i publicznych placówkach w Warszawie, a także staż w Centrum Okulistyki Dziecięcej pod kierownictwem prof. Marka Prosta.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego. Stale uczestniczę w kursach i szkoleniach z zakresu diagnostyki i terapii widzenia. Od 2015r. prowadzę Gabinet Leczenia Zeza i Niedowidzenia OrtoEye w Olsztynie, pracując z dziećmi i dorosłymi, zmagającymi się z różnymi schorzeniami i zaburzeniami wzrokowymi.

Pracuję także w Poradni leczenia Zeza, Poradni Okulistycznej i Retinopatii Wcześniaczej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Uczestniczę również w badaniach klinicznych, poszerzając swoje doświadczenie. Chętnie biorę udział w różnych akcjach promujących zdrowy styl życia oraz profilaktyki ochrony wzroku. W wolnym czasie aktywnie wypoczywam i spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi, tak by zawsze z pozytywną energią wracać do swoich pacjentów.